Agroturystyka Rancho MASZERA

Kontakt:
tel. 509 435 577

Adres:
Płocice 7 A

Dostępne pokoje

Pokój GOSIA

50 PLN

Łazienka

Ilość miejsc noclegowych: 1

Pokój ANDRZEJ

60 PLN

Łazienka

Ilość miejsc noclegowych: 2

Pokój SZYMEK

50 PLN

Ilość miejsc noclegowych: 3

Pokój ZUZIA

60 PLN

Łazienka

Ilość miejsc noclegowych: 2

Znajdź pokój

Opis:

Rancho Maszera to gospodarstwo agroturystyczne położone w miejscowości Płocice na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w bliskim sąsiedztwie Borów Tucholskich. Na ogrodzonym, częściowo zalesionym obszarze 10 tys. m2 znajduje się „Chata Maszera” - dom mieszkalny, budynki gospodarcze, jurta, sauna i urokliwe stawy borowinowe. We wsi Płocice znajduje się atrakcyjny zespół sportowo – rekreacyjny przylegający do jeziora o tej samej nazwie.

Mieszkańcy wioski natomiast słyną z koszykarstwa. Szczególną cechą tego rzemiosła na Kaszubach jest korzystanie z miejscowych surowców, takich jak korzeń sosnowy i jałowiec. Rancho Maszera usytuowane jest wśród sosnowych lasów pełnych grzybów, w pobliżu jezior obfitujących w ryby. W sezonie zimowym dużą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe.

Atrakcją gospodarstwa jest możliwość obcowania z psami husky oraz udziału w organizowanych z ich udziałem biegów (dostępne także dla dzieci). Gospodarze polecają domową kuchnię przygotowywaną na bazie swojskich produktów, podawaną w klimatycznej jadalni z kominkiem i pianinem. Organizują również spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze. Odbywają się tu również imprezy integracyjne, wieczory muzyczne w jurcie lub przy ognisku.

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: