Stolemowe Szlaki Nordic Walking w Gminie Karsin

Start:
Długa 101, 83-440 Karsin, Poland

Przez:
Bąk 37, 83-440 Bąk, Poland

Do:
Długa 101, 83-440 Karsin, Poland

Opis:

 Stolemowe Szlaki Nordic Walking w Gminie Karsin położone są na terenie Gminy Karsin, która jest  jedenym z najpiękniejszych zakątków Kaszub. Położona w południowej części powiatu kościerskiego, obejmuje północno - wschodni fragment historycznej ziemi zaborskiej. Największymi atutami gminy są duże obszary wodne i leśne sprzyjające uprawianiu turystyki aktywnej.

W Karsinie warto zobaczyć kościół z 1906 r., w którym znajduje się polichromia chełmińskiego malarza - Antoniego Piotrasa. Na szczególną uwagę zasługuje słynący z cudów XVIII wieczny obraz Matki Boskiej Pocieszenia.

Wizytówką gminy Karsin jest miejscowość Wiele, położona nad Jeziorem Wielewskim. Znajduje się tam Kalwaria Wielewska, która jest głównym ośrodkiem turystycznym i kulturowym w tym zakątku Kaszub. Tworzy ją 14 kaplic, 6 kompozycji rzeźbiarskich, święte schody, ambona i pustelnia. Liczne rezerwaty przyrody i obejmujący te tereny Wdzydzki Park Krajobrazowy świadczą o czystych wodach i nieskażonym środowisku. Swojskiego klimatu dodają gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane wokół atrakcyjnych terenów.

Czerwony Stolemowy Szlak Nordic Walking to szlak wyższym stopniu trudności do 11 kilometrów. Rozpoczyna się przy Domu Kultury w Karsinie.

Zielony Stolemowy Szlak Nordic Walking to szlak o średnim stopniu trudności - liczy prawie 8 kilometrów. Jego początek znajduje się przy Centrum Informacji Turystycznej w Wielu.

 

 

Długość trasy: 11,6 km

Przebieg trasy: Karsin, Ciesewie, Bąk, Żebrowo, Abisynia, Karsin

Czas przejścia: ok. 2 godziny

Oznakowanie trasy: kolor czerwony

Pobierz Trasę:

https://www.traseo.pl/trasa/stolemowe-szlaki-nordic-walking-karsin-trasa-czerwona

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: