Trasa rowerowa - W kościerskich lasach

Start:
Strzelnica 1A, Kościerzyna, Poland

Przez:
Korne 3, 83-407 Korne, Poland

Do:
Towarowa 7A, Kościerzyna, Poland

Opis:

Wycieczka rozpoczyna się w Kościerzynie spod obiektu "Strzelnica". Za leśniczówką ulica ta zmierza w kierunku granicy lasu i Rezerwatu Przyrody "Strzelnica". Na odcinku z Kościerzyny droga wiedzie leśnym duktem, a przed osadą pokonuje się most na przesmyku jeziora Wieprznickiego. W Wieprznicy skręcić trzeba w lewo i udać się w kierunku miejscowości Korne. Kawałek za wsią przy skrzyżowaniu widoczny jest Diabelski Kamień. Jadąc dalej drogą na końcu trzeba pokonać mostek na rzece Pilicy. Po przekroczeniu dwóch ruchliwych dróg Bytów i Chojnice trzeba skręcić do lasu. Po dotarciu do przejazdu kolejowego odbić należy w lewo i kontynuować wycieczkę równolegle do torów aż do Łubiany, gdzie warto zobaczyć Zakłady Porcelany Stołowej.

Kontynuując wycieczkę ul. Długą w głąb miejscowości Łubiana, skręcić trzeba w  ul. Kaszubską i wraz z towarzyszącym oznakowanym kolorem czerwonym szlakiem pieszym opuszczamy miejscowość. Dalej trasa podąża wcześniej wspomnianym szlakiem turystycznym, ale tylko do przystanku kolejowego Garczyn. Na jego wysokości skręcić trzeba w prawo i leśnym duktem wrócić do Kościerzyny. Warto zatrzymać się tu na dłużej i zwiedzić Kościerskie muzea i sanktuaria.

 

Długość trasy: 25 km

Przebieg trasy: Kościerzyna, Wieprznica, Korne, Łubiana, Garczyn, Kościerzyna

Czas przejazdu: 3 godz.

 

POBIERZ OPIS TRASY

 

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Podstawą tej trasy są współrzędne, dzięki którym użytkownicy są w stanie odszukać skrytkę. Skarby to najczęściej ukryte w terenie pojemniki, w których znajduje się dziennik znalezień- logbook oraz różnego rodzaju gadżety na wymianę. 

Na terenie Powiatu Kościerskiego na Kaszubach zostało wyznaczonych 7 rowerowych tras wycieczkowych wraz ze śladami GPS, ukazujących atrakcje i walory przyrodnicze na trasach, wokół których powstało 40 skrzynek geocachingowych. Na stronie opencaching.pl każdy z uczestników trasy może się zarejestrować i podzielić się swoimi doświadczeniami na trasie. 

 

 

 

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: