Trasa rowerowa - w lasach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Start:
Wdzydze Kiszewskie 11, 83-400 Wdzydze Kiszewskie, Poland

Przez:
Lizaki 4A, 83-400 Lizaki, Poland

Do:
Wdzydze Kiszewskie 12, 83-400 Wdzydze Kiszewskie, Poland

Opis:

 

Trasa prowadzi przez wiele ciekawych miejsc Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Proponowana trasa w większości wiedzie piaszczystymi drogami gruntowymi oraz leśnymi duktami. Wycieczka rozpoczyna się we Wdzydzach, które słyną z największego w regione skansenu i rozległym kompleksie Jezior Wdzydzkich. Następnie należy skręcić w kierunku osady Wiewiórkowo. Początkowo trasa wiedzie drogą szutrową. Po przejechaniu 3,8km na skrzyżowaniu leśnych druk skręcić należy w lewo i kontynuować jazdę przy szlaku niebieskim. Kierując się na wieś Juszki przed nią warto zatrzymać się na leśnym parkingu, znajdującym się na skraju Jeziora Strupino. W Juszczkach natomiast warto zobaczyć tradycyjne, drewniane domy kaszubskie. W Juszkach należy skręcić w lewo i kierować się do wsi Lizaki. Po dotarciu na miejsce opuszczając szlak niebieski skierować należy się na miejscowość Grzybowo i do Wąglikowic jadąc drogą asfaltową, której towarzyszy rozlewisko rzeki Trzebiochy. Na odcinku tym warto zatrzymać się na chwilę przy starym młynie w osadzie o nazwie Grzybowski Młyn. Ostatnim kierunkiem trasy z Wąglikowic jest miejscowość Skoczkowa gdzie dojeżdżając do punktu końcowego Wdzydze kończy się trasa rowerowa.

 

Długość trasy: 24 km

Przebieg trasy: Wdzydze, Juszki, Lizaki, Wąglikowice, Wdzydze

Czas przejazdu: 3 godz.

 

POBIERZ OPIS TRASY

 

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Podstawą tej trasy są współrzędne, dzięki którym użytkownicy są w stanie odszukać skrytkę. Skarby to najczęściej ukryte w terenie pojemniki, w których znajduje się dziennik znalezień- logbook oraz różnego rodzaju gadżety na wymianę. 

Na terenie Powiatu Kościerskiego na Kaszubach zostało wyznaczonych 7 rowerowych tras wycieczkowych wraz ze śladami GPS, ukazujących atrakcje i walory przyrodnicze na trasach, wokół których powstało 40 skrzynek geocachingowych. Na stronie opencaching.pl każdy z uczestników trasy może się zarejestrować i podzielić się swoimi doświadczeniami na trasie. Wpis w dzienniku internetowym powinien być bardziej rozbudowany i zawierać informację przydatne zarówno dla założyciela skrzynki jak i dla innych jej przyszłych poszukiwaczy. Wpis do dziennika internetowego może wymagać podania hasła, w takim przypadku w opisie skrzynki, przy jej atrybutach widoczny jest dodatkowy atrybut "HASŁO". 

 

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: