Trasa rowerowa - w lasach okolic Dziemian

Start:
Leśna 8, 83-425 Dziemiany, Poland

Przez:
Dywan 1, 83-425 Dywan, Poland

Do:
Leśna 8, 83-425 Dziemiany, Poland

Opis:

 

Trasa proponowanej wycieczki prowadzi przez lasy w oklicach Dziemian. Znajduje się tutaj wiele ciekawych jezior oraz torfowisk. Wycieczka rozpoczyna sie w Dziemianach przy Gminnym CIT, skąd kierunek trasy wiedzie do ul. Leśnej. Po pominięciu Jeziora Rzuno jadąc głębiej w las dojechac należy do osady Borsztal. Po prawej stronie mija się leśniczówkę i kierując się do wsi Tuszczkowy skręcamy w lewo do osady Śluza, która znajduje się nad Kanałem Wdy i malowniczym jeziorem Wieckim.

 

Następnie kierując się w stronę miejscowości Dywan, znajduje się  tam przy leśnej drodze pomnik- symboliczny grób porucznika oddziału straży granicznej. Jadąc dalej dociera się do urokliwej doliny o stromych zboczach gdzie płynie rzeka Zbrzyca- dopływ Brdy. W pobliżu tego miejsca znajduje się leśniczówka Dywan. Następnie trasa biegnie w kierunku kompleksu jezior Dywańskiego, Somińskiego i Kruszyńskiego. Droga prowadząca z leśniczówki, wiedzie ku wzniesieniu, na szczycie którego skręca się drogą pobliskiej Jeziora Dywańskiego. Dalej trasa wycieczki wiedzie do miejscowości Sominy, przed którą należy zawrócić w kierunku Dziemian. Warto zboczyć z trasy i zobaczyć Lasy Dywańskiego i Leśną Izbę Patriotyzmu. Droga wiedzie cześciowo przez lasy, zaś w okolicach wsi Trzebuń wyłania się na otwarte przestrzenie pól uprawnych pastwisk, by dotrzeć z powrotem do Dziemian.

Długość trasy: 30 km

Przebieg trasy: Dziemiany, Tuszkowy, Śluza, Dywan, Sominy, Trzebuń, Dziemiany

Czas przejazdu: 4 godz.

 

POBIERZ OPIS TRASY

 

 Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Podstawą tej trasy są współrzędne, dzięki którym użytkownicy są w stanie odszukać skrytkę. Skarby to najczęściej ukryte w terenie pojemniki, w których znajduje się dziennik znalezień- logbook oraz różnego rodzaju gadżety na wymianę. 

Na terenie Powiatu Kościerskiego na Kaszubach zostało wyznaczonych 7 rowerowych tras wycieczkowych wraz ze śladami GPS, ukazujących atrakcje i walory przyrodnicze na trasach, wokół których powstało 40 skrzynek geocachingowych. Na stronie opencaching.pl każdy z uczestników trasy może się zarejestrować i podzielić swoimi doświadczeniami na trasie.

 

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: