Trasa rowerowa - w dolinie rzeki Wdy

Start:
Dworcowa 1-2, 83-424 Lipusz, Poland

Przez:
Grzybowski Młyn 9, 83-400 Grzybowski Młyn, Poland

Do:
Dworcowa 1, 83-424 Lipusz, Poland

Opis:

 

Trasa prowadzi przez wiele ciekawych przyrodniczo miejsc Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny. Trasa rozpoczyna się w Lipuszu przy stacji kolejowej. Jadąc przez centrum wsi kierunek trasy prowadzi do leśniczówki. Pokonawszy most na rzece Wda, nastepnie jadąc ulicą Młyńską w jej połowie skręcić należy w prawo na ul. Łąkową. Po pokonaniu drogi Kościerzna-Chojnice zagłębić się trzeba drogą w las. Na leśnym odcinku towarzyszyć będzie przy trasie czerwony szlak rowerowy, wiodący do Wdzydz. Następnie kierując się na Płocice, trasa wiedzie w kierunku Grzybowskiego Młyna, która to osada leży nad rozlewiskiem rzeki Trzebiochy. Na tym odcinku przy trasie jest oznakowany kolorem zielonym "Szlak Kamiennych Kręgów".

Nastepnie wycieczkę kontynuuje się do Loryńca, gdzie trasa zawraca i prowadzi z kolei szlakiem rowerowym oznakowanym kolorem żółtym do miejscowości Schodno. Droga wspina się na lokalne wzniesienie, z którego widnieje widok na malownicze jezioro Schodno. Po zjeździe ze wzniesienia tuż za Zieloną Szkołą trasa prowadzi w lewo w kierunku Dąbrówki i na najbliższym skrzyżowaniu leśnych dróg, należy skręcić na szlak niebieski.

Udając się w kierunku Kalisza trasa wiedzie cały czas prosto w kierunku stacji kolejowej. Po lewej stronie widać Jezioro Biedrowo, natomiast na granicy lasu wzdłuż torów wiedze droga gruntowa, którą udać się należy w kierunku Szklanej Huty, skąd zawraca się do Lipusza ostatniego punktu trasy.

 

Długość trasy: 29 km

Przebieg trasy: Lipusz, Płocice, Grzybowski Młyn, Loryniec, Schodno, Kalisz, Szklana Huta, Płociczno, Lipusz

Czas przejazdu: 3 godz.

 

POBIERZ OPIS TRASY

 

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Podstawą tej trasy są współrzędne, dzięki którym użytkownicy są w stanie odszukać skrytkę. Skarby to najczęściej ukryte w terenie pojemniki, w których znajduje się dziennik znalezień- logbook oraz różnego rodzaju gadżety na wymianę. 

Na terenie Powiatu Kościerskiego na Kaszubach zostało wyznaczonych 7 rowerowych tras wycieczkowych wraz ze śladami GPS, ukazujących atrakcje i walory przyrodnicze na trasach, wokół których powstało 40 skrzynek geocachingowych. Na stronie opencaching.pl każdy z uczestników trasy może się zarejestrować i podzielić się swoimi doświadczeniami na trasie. 

 

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: